FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa sesja zdjęciowa? 

Sesja zdjęciowa trwa 1 – 2,5 godziny. Zależne jest to od ilości zamawianych zdjęć, wielkości mieszkania, a w dużej mierze od tego jak przygotowane jest ono do sesji. Tutaj możesz przeczytać „Jak przygotować nieruchomość do sesji zdjęciowej”

Jak długo czekam na gotowe zdjęcia 

Czas realizacji to 1-3 dni roboczych, po całkowitym rozliczeniu. Przy stałej współpracy, wysyłam zdjęcia wraz z fakturą z 7 terminem płatności. 

Czy do sesji przywożę swoje dekoracje? 

Do sesji nie przywożę swoich akcesoriów.  

Czy pomagam w rozłożeniu akcesoriów dekoracyjnych i/lub mebli do sesji zdjęciowej? 

Jak najbardziej. Jest to podstawa mojej pracy. Aparat zupełnie inaczej odbiera przestrzeń niż ludzkie oko. Czasami do różnych ujęć tego samego wnętrza, potrzebne jest przestawienie kilku przedmiotów a nawet mebli. 

Czy ważna jest dla pora dnia/pogoda do sesji zdjęciowej? 

Optymalne warunki do sesji nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż lub wynajem, to światło dzienne. Zazwyczaj sesje umawiane są w godzinach 10:00 – 15:00. W okresie letnim ten czas nam się naturalnie wydłuża. W przypadku apartamentów lub pokoi na wynajem, zależy na jakim efekcie (klimacie wnętrza) nam zależy. Sesje wieczorne, również będą miały swój urok. Pogoda ma znaczenie tylko w tedy, gdy mamy wykonać zdjęcia z zewnątrz lub kiedy zależy nam bardzo na konkretnym widoku z okna, balkonu lub tarasu. 

Czy otrzymuję wszystkie zdjęcia z sesji?  

Nie. Zazwyczaj podczas sesji, wykonuję więcej zdjęć. Aby zoptymalizować Państwa koszty, wybieram najlepsze kadry z wykonanej sesji. Oczywiście w ilości zamawianej przez klienta. 

W jakim formacie otrzymuję zdjęcia? 

Zdjęcia są wysyłane w formacie jpg. Wysyłane są w rozmiarze oryginalnym (ok. 6000×4000 px, 300 DPI) oraz o boku 2048 px , 72 dpi (rozmiar na Facebook oraz Booking) . Na życzenie, przygotuję każdy inny wybrany rozmiar. 

Czy pracuję w weekendy i święta? 

Tak. Zdając sobie sprawę ze specyfiki rynku nieruchomości oraz mając doświadczenie  z sesjami apartamentów na wynajem, wiem, że w tym zakresie – czas jest niezwykle istotny.  Niejednokrotnie tylko takie terminy są dla klienta możliwe, dlatego jeżeli jest taka konieczność wykonuję sesję w weekendy jak i dni świąteczne.

Jaki jest mój obszar działania? 

Szczecin i okolice, a także pas nadmorski woj. Zachodniopomorskiego. Chętnie oczywiście podejmę się zlecenia w każdym dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, po dodatkowym pokryciu kosztów dojazdu i ew. Noclegu. 

Czy wystawiam faktury, rachunki? 

Tak, wystawiam fakturę 23% VAT